Wyciskarka do soków Kuvings D9900 – innowacyjny produkt na rynku

Wyciskarka do soków Kuvings D9900 - innowacyjny produkt na rynku

Wszyscy wiemy, że picie soków to zdrowy nawyk. Jeśli te soki zostaną dodatkowo przygotowane w sposób, który zapewni ich wysoką jakość, to będą nie tylko smaczne i pożywne, ale zapewnią też organizmowi odpowiednią ilość cennych składników odżywczych. Jak przygotować taki sok i czy można zrobić to samodzielnie w domu? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dzisiejszym wpisie.

Zdrowy tryb życia i właściwe odżywianie są w ostatnim czasie bardzo modnymi tematami, poruszanymi zarówno w mediach, jak i przez samych zainteresowanych. Coraz bardziej świadomi konsumenci sięgają do półek ze zdrową żywnością i wnikliwie czytają etykiety kupowanych produktów. Ten korzystny dla zdrowia trend zaznacza się też w naszych kuchniach. Chętniej samodzielnie przygotowujemy posiłki, wybierając świeże produkty ze sprawdzonego źródła. Dotyczy to nie tylko codziennych posiłków i przetworów na zimę, ale także soków.

Urządzenia do wyciskania soków na czasie

Moda na zdrowe odżywianie sprawiła, że na zainteresowanie swoimi produktami z pewnością nie mogą narzekać producenci sokowirówek i wyciskarek do soków. Które z tych urządzeń jest lepsze? Może nie wszystkich zadowoli taka odpowiedź, ale moim zdaniem zależy to przede wszystkim od indywidualnych potrzeb użytkowników.

Sokowirówki to urządzenia szybkoobrotowe. Działają z prędkością kilku tysięcy obrotów na minutę, ścierając miąższ owoców, a w następnym etapie oddzielając go od powstałej ze startych owoców pulpy przy użyciu siły odśrodkowej powstałej podczas wirowania.

Zupełnie inaczej działają wyciskarki do soków. Są to urządzenia wolnoobrotowe, a sok wyciskany jest poprzez  miażdżenie produktów za pomocą tłoków ślimakowych. W kolejnym etapie sok jest przez urządzenie filtrowany, dzięki czemu oddzielony zostaje od miąższu.

Nawet jeśli w obu przypadkach zastosujemy takie same owoce, sok z sokowirówek będzie różnił się od tego, jaki można uzyskać z wyciskarek. Sokowirówki umożliwiają otrzymanie klarownego, nieco wodnistego soku. Nadaje się on do natychmiastowego spożycia, a pozostawiony zbyt długo szybko ulega rozwarstwieniu.

Sok z wyciskarek jest znacznie gęstszy, bardziej treściwy i sycący. Może być przechowywany w szczelnym pojemniku w lodówce, jednak nie dłużej niż przez 48 godzin.

Choć przygotowany przeze mnie opis urządzeń i możliwych do uzyskania dzięki nim soków jest dość pobieżny, mam nadzieję, że już na jego podstawie uda się Wam określić, które urządzenie będzie lepiej odpowiadać Waszym potrzebom. Dla mnie bezkonkurencyjne są wyciskarki. Najważniejszej ich cechy, która moim zdaniem daje fenomenalne możliwości, nie zdążyłam jeszcze wymienić. Otóż wyciskarki umożliwiają przygotowanie soku praktycznie z każdego owocu i warzywa, w tym warzyw liściastych, a także ziół. Soki te zawierają też znacznie więcej cennych składników odżywczych niż soki z sokowirówek.

Wyciskarka Kuvings D9900 – jedna z najnowocześniejszych na rynku

Dlaczego Kuvings D9900? Moim zdaniem to jedna z najnowocześniejszych wyciskarek na rynku. Producenci włożyli dużo wysiłku, aby spełniła oczekiwania klientów. Jej elegancki wygląd, zgrabny korpus i modne kolory doskonale wpisują się we wnętrza współczesnych kuchni. Kuvings D9900 jest wyciskarką pionową, dlatego na blacie kuchennym nie zajmie wiele miejsca. Czym wyróżnia się na tle innych wyciskarek tej marki? Ma okrągłe, wielkie wejście na owoce i warzywa o szerokości 82 mm. To duży atut. Pozwala na wyciskanie owoców i warzyw bez konieczności krojenia ich na mniejsze części.

Prędkość obrotowa prasy ślimakowej wyciskarki wynosi zaledwie 50 obrotów na minutę. Zapewnia to nie tylko cichą pracę urządzenia, ale również ogranicza nagrzewanie się soku, dzięki czemu ten nie traci cennych składników odżywczych. Na cichą pracę urządzenia duży wpływ ma też zastosowany indukcyjny, bezszczotkowy silnik.

Przy wyborze wyciskarki szczególną uwagę należy zwrócić też na rodzaj zastosowanych materiałów. Kuvings D9900 jest całkowicie wolna od bisfenoli, czyli szkodliwych dla naszego zdrowia substancji chemicznych. Po czym poznamy, że w wyciskarce nie zastosowano bisfenoli? Jeśli jest tak w rzeczywistości, spotkamy się z oznaczeniem BPA Free. Prasa ślimakowa wyciskarki zbudowana jest z wyjątkowo trwałego i odpornego na uszkodzenia mechaniczne ultemu. To materiał opatentowany przez NASA, który znajduje zastosowanie również w budowie statków kosmicznych. Ultem jest nie tylko trwały, ale także bezpieczny dla zdrowia człowieka.

Wyciskarka Kuvings D9900 ma jeszcze wiele innych zalet. Najważniejszą z nich jest jednak możliwość przygotowania smacznego, pożywnego, a co najważniejsze wartościowego pod względem składu soku. Witaminy, składniki mineralne oraz cenne dla naszego zdrowia enzymy roślinne to najważniejsze atuty, dla których warto zainwestować w wyciskarkę Kuvings D9900.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge