Dobry wózek na trudne trasy

Dobry wózek na trudne trasy

Jeśli masz małe dziecko, to wiesz, jak dużym udogodnieniem podczas opieki nad pociechą jest wózek. Znacznie ułatwia przemieszczanie się po mieście, codzienne zakupy, spacery itd. Jednak niekiedy nawet z wózkiem wszystko to może wydawać się bardzo trudne. Dotyczy to sytuacji, kiedy trzeba się poruszać po trudnym terenie. To może być kamienista droga albo polna lub leśna ścieżka. Czasem nawet w mieście mamy do czynienia z drogami, które są dla rodziców niczym tor przeszkód. Jeśli przyjdzie Ci się zmierzyć z taką drogą, lepiej dobrze się na to przygotuj.

Prawdą jest, że nie każdy wózek został przystosowany do pokonywania trudnych tras. Na rynku są jednak modele, które radzą sobie z nimi doskonale. Wystarczy wybrać taki, który będzie miał odpowiednio duże koła oraz amortyzację.

Duże pompowane koła

Rodzice, którzy muszą poruszać się wraz z dziećmi po trudnym terenie, najczęściej wybierają duże, pompowane koła z bieżnikiem. Dzięki temu mogą przemieszczać się z wózkiem po nawet po piasku, co znacznie ułatwia życie osób, które w celu dotarcia do domu, muszą pokonać piaszczystą lub gruntową drogę. Taki wózek to również doskonała alternatywa podczas spacerów na plaży. Koła nie zakopują się i z łatwością pokonują teren. Ich zaletą jest również to, że dobrze amortyzują wstrząsy, a to zapewnia dziecku komfort podczas jazdy. Wózki z pompowanymi kołami oferuje sklep dziecięcy z szerokim asortymentem dla najmłodszych.

W tym miejscu warto zwrócić uwagę, że wózki z pompowanymi kołami mają też wady. Jedną z nich jest to, że takie wózki są dość ciężkie. Dlatego ich wnoszenie i znoszenie z wyższego piętra czeteropiętroweo bloku może być bardzo uciążliwe. Samo nawet chowanie wózka do bagażnika również będzie trudne. Co więcej, pompowane koła mogą zostać przebite na pozostawionym na ścieżce szkle albo ostrym kamieniu.

Koła piankowe i ich zalety

W ostatnich latach równie często wybierane są koła piankowe. Jeśli zadbamy o to, by były dostatecznie duże, powinny zagwarantować wygodne pokonywanie trudnych tras. Niestety jazda po wyboistych drogach nie będzie już tak komfortowa dla dziecka, bo amortyzacja – jeśli nie zastosowano dodatkowych rozwiązań – jest nieco słabsza niż w przypadku kół pompowanych. Zaletą natomiast jest to, że koła piankowe są stosunkowo lekkie, dlatego podnoszenie  wózka powinno być zdecydowanie łatwiejsze. Czy wózek z piankowymi kołami ma inne istotne wady? Okazuje się, że jest jeszcze jedna, o której należy pamiętać. Choć odchodzi nam w tym przypadku ryzyko przebicia koła, to warto wiedzieć, że może ono ulec innym uszkodzeniom. Na najechaniu na ostre przedmioty, na przykład kamienie, w piankowych kołach mogą powstać ubytki. Jeśli będziemy mieć do czynienia z dużymi uszkodzeniami pianki, może zachodzić konieczność wymiany całego koła. Pomimo wszystko wózki z piankowymi kołami doskonale sprawdzają się w terenie. Będą też idealnym wyborem dla osób, które poruszają się głownie po mieście.

Amortyzacja wózków

Warto pamiętać, że zarówno wózki z kołami pompowanymi, jak i piankowymi mogą zostać wyposażone w amortyzację. Jej rodzaj może się różnić w zależności od modelu. Amortyzacja znacznie poprawia komfort jazdy maluszka, co staje się niezwykle istotne wtedy, gdy musimy poruszać się z dzieckiem po dziurawych albo wyboistych drogach. Nawet pokonywanie przeszkód w mieście, takich jak krawężniki i schody będzie zdecydowanie łatwiejsze, jeśli wózek zostanie wyposażony w amortyzatory. Dlatego wybierając wózek, który będzie musiał jeździć po trudnych trasach, warto zwrócić uwagę na rodzaj kół i obecność amortyzacji.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge