Dieta pudełkowa – lepszy wybór niż dieta cud

Odkąd sięgamy pamięcią, Internet karmi nas propozycjami cudownych diet, które w równie cudowny sposób mają na celu sprawić, że bez zbędnego wysiłku uporamy się z nadmiarem kilogramów. Co więcej, ma to się stać w krótkim czasie! Istna dieta cud! Niestety takie diety, choć mogą przynieść spektakularne efekty, najczęściej powodują równie spektakularny, bo zaskakująco szybki, powrót do dawnej wagi. A w gratisie efekt jo-jo. Jest jednak dieta, która przynosi realne efekty, przy tym jest zdrowa i bezpieczna. Czy to cud? Nie, to dieta pudełkowa.

Zaprzyjaźnij się z dietą

Kulinaria dają nam tak szerokie możliwości, że nie ma chyba takiej osoby, która nie byłaby w stanie znaleźć jadłospisu idealnego dla siebie. Nawet ci najbardziej wymagający mogą pokusić się o wyjątkowe smaki, choćby z najdalszych zakątków świata. Te same kulinaria pozwalają odchudzić się, ale w sposób bezpieczny i zdrowy, a nie tak jak to ma miejsce w przypadku bardzo restrykcyjnych diet, między innymi zachwalanych przez media.

Popularność to nie jest coś, co powinno nas interesować w diecie. Tak samo nie można zapatrywać się na wybór diety pod kątem tego, kto ją reklamuje. Telewizyjne gwiazdy świetnie wyglądają, więc im wierzymy? To złudne poczucie wyjątkowych efektów, które osiągnięto bez wysiłku. Nad gwiazdami najczęściej pracuje sztab ludzi, a my mamy tylko siebie. Własne cele, ambicje, marzenia, ale i obowiązki, a do tego pokusy, z którymi trzeba sobie poradzić.

By faktycznie zacząć efektywnie walczyć z nadprogramowymi kilogramami, musimy zaprzyjaźnić się z dietą. Polubić ją i sprawić, że naprawdę będzie nam smakować. W innym przypadku na nic nasze wysiłki, bo raczej prędzej niż później zatracimy motywację i odłożymy dietetyczny jadłospis na bok. Przyjaźń z dietą, ale jaką? Doskonale sprawdza się dieta pudełkowa. Dlaczego akurat ta? Bo jej niepodważalnym atutem jest to, że nie musimy jej samodzielnie planować. Nie wymaga od nas zakupów i gotowania, a potem długiego sprzątania po kuchennych rewolucjach. A co najważniejsze, dieta pudełkowa działa!

Zmiana nawyków żywieniowych na stałe

Odchudzanie zaczyna się w naszej głowie. Musimy zrozumieć, że dodatkowe kilogramy to nie tylko kwestia estetyki i samopoczucia, ale przede wszystkim niekorzystny wpływ na nasze zdrowie. Musimy zatem zmienić nastawienie i sposób myślenia, a potem to samo uczynić względem dotychczasowych nawyków żywieniowych. Odchudzanie bowiem przez kilka tygodni, by uzyskać upragnioną wagę, jest bezsensowne. Gdy kończymy ten długi i żmudny proces, wracamy do starych nawyków i jest jeszcze gorzej.

Przekonajmy sami siebie, że tego potrzebujemy, a potem postawmy na dietę pudełkową, by było nie tylko zdrowo, bezpiecznie i z pożądanymi efektami, ale również ze świadomością, że to dobry start na przyszłość. Skorzystamy z dań dostarczanych każdego dnia, zasmakujemy w nich i już nigdy nie będziemy chcieli jeść jak dawniej! Dieta pudełkowa, to najlepsza dieta cud.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge