Aloes na paznokcie – jak działa i dlaczego warto go wybrać?

Regularnie chodzimy do kosmetyczki, korzystamy z nowoczesnych zabiegów, by nasze paznokcie za każdym razem prezentowały się pięknie i wyjątkowo. A co z ich odżywieniem? Aloes na paznokcie to jeden z lepszych sposobów, by przywrócić im estetyczny wygląd po wielu zabiegach, lub wtedy, gdy ich kondycja pozostawia wiele do życzenia.

Aloes na paznokcie – jak działa?

W aloesie znajdujemy witaminy, minerały, enzymy, antyoksydanty i wiele innych substancji, które wykazują dobroczynne działanie na cały organizm. Poprawiają funkcjonowanie układu pokarmowego, podnoszą odporność, wspomagają detoksykację. Można by wymieniać tak bardzo długo. Do tej listy trzeba koniecznie dołożyć korzystny wpływ na stan skóry, włosów i paznokci.

Pielęgnacja tych ostatnich nie może ograniczać się jedynie do zabiegów, które pozwalają na uzyskanie efektów bajecznych wzorów i kolorów, idealnych na co dzień lub na szczególne okazje. Każdy lakier do paznokci, utwardzacz, ich piłowanie i traktowanie rozmaitymi preparatami, mogą wpłynąć na osłabienie płytki paznokciowej. Ponadto nasza dieta, która nie jest idealna, może skutkować niedożywieniem organizmu, niedoborami witamin i minerałów, a to bardzo szybko odbija się na kondycji, między innymi paznokci.

Zastosowany aloes na paznokcie daje szansę na uporanie się z ich łamliwością, ale i ze zrogowaciałymi skórkami. Miąższ pochodzący z liści tego sukulenta, odżywia, nawilża i regeneruje. Sprawia, że łatwiej usunąć twarde skórki pojawiające się wokół paznokci. Ponadto łamliwa płytka odzyskuje dobrą kondycję. Nie trzeba wybierać się do kosmetyczki lub szukać drogich preparatów, by właściwie zadbać o tę część dłoni.

Paznokcie to Twoja wizytówka, zadbaj o nią!

Dłonie są naszą wizytówką. Nawet gładka i lekko muśnięta słońcem, delikatna w dotyku skóra, na nic się nam zda, jeśli podczas witania się z gośćmi lub obsługi klienta, widoczne będą paznokcie połamane, z przesuszoną wokół skórą. To nie zachęca, a wręcz zniechęca! Zabiegi kosmetyczne to tylko jedno z rozwiązań. Aloes na paznokcie można stosować w domu. Zwykle ma postać żelu, nie kosztuje wiele, za to regularne jego używanie, przynosi dużo korzyści.

Zamiast żelu, w paznokcie można również wcierać sok z aloesu. Do kupienia w sklepach stacjonarnych i online, coraz częściej w aptekach i w punktach ze zdrową żywnością. Skoro znajdujemy czas na wizyty u fryzjera, masażystów, manikiurzystek, znajdźmy go również na to, by to, co widoczne na pierwszy rzut oka, czego nie da się ukryć, wyglądało estetycznie.

Zadbane paznokcie to oznaka, że wiemy, jak się prezentować. Stanowią one wizytówkę, po której oceniają nas inni. Dbając o nie, tak naprawdę dbamy o całe dłonie. Domowe kuracje czy gotowe produkty – nie zabierają wiele czasu, nie kosztują majątku, a efekty ich stosowania są bezcenne!

Aloes na paznokcie? Mówimy mu zdecydowane tak. Poszukajmy przepisu na maseczkę lub roztwór wzmacniający, a innym razem wybierzmy żel lub sok, które poprawią kondycję płytki paznokciowej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

CommentLuv badge